• שיתוק מוחין-סי.פי בעקבות רשלנות רפואית בלידה,לפניה או אחריה

  היכולים להשפיע מהותית על בריאות התינוק הרך ותפקוד מערכותיו באופן תקין.

  תביעות בנושא רשלנות רפואית בלידה הינן דבר שכיח ורבות הן התביעות המוגשות כתוצאה מרשלנות שנערכת במהלך הלידה.

  רשלנות רפואית אינה חייבת להתרחש בעת תהליך הלידה עצמו, אלא יכולה להתרחש גם קודם לה וכן גם אחריה ולמעשה יכולה להתייחס לא רק לתינוק, כפי שמקובל להניח, אלא גם ליולדת. כפי שצוין במאמר זה, רשלנות רפואית עשויה להתרחש בכל שלב בעת הלידה ואף טרם לה או אחריה.

  רשלנות לפני לידה היא רשלנות המתייחסת לתקופת ההריון. רשלנות זו עשויה להתבטא במעקב הריון כושל.

  במהלך תשעת החודשים, תפקידם של הרופאים המטפלים בהרה בתקופה זו, הוא מיגור הסכנות האפשריות העלולות לפגוע בבריאותם של התינוק או באם.תפקיד זה מתבצע לרוב על ידי השגחה והפניה לבדיקות חיוניות הנחוצות לווידוא תקינותו של ההריון. רוב הבדיקות אליהן מופנית האם ההרה הן בדיקות שגרתיות המבוצעות תמיד, תוצאות בדיקות אלו הן המשליכות על שקילת בדיקת נוספות. כלומר, תוצאות שאינן נורמטיביות מחייבות את הרופא המטפל בבדיקות מקיפות נוספות לאלו שנערכו.

  רשלנות בעת הלידה היא רשלנות המתרחשת במהלך הלידה עצמה.אולם, לא כל סיבוך המתרחש בלידה עצמה משמעותו שהתרחשה רשלנות רפואית באופן אוטומטי. על מנת שהסיבוך שהתרחש בעת הלידה ייחשב כרשלנות רפואית יש להוכיח כי ננקטה כלפי היולדת או כלפי העובר התנהגות לא זהירה שאינה שומרת על בריאותם וכמו כן שישנו קשר בין ההתנהגות הרשלנית לבין הנזק שנגרם.

  דוגמא אפשרית לרשלנות בעת הלידה היא בחירה שגויה של סוג הלידה. סוג זה של רשלנות רפואית נפוץ כיום לאור ריבוי בסוגי לידות כמו לידה בניתוח קיסרי או בעזרת מלקחיים.

  בחירה שגויה של סוג הלידה עלולה לגרם לסיבוכים ולנזקים בלתי הפיכים.

  דוגמאות נוספות יכולות להיות כשל בניטור של האם והעובר או בעיות במוניטור העוברי שעלולות לגרום לפגיעה בלתי הפיכה.

  רשלנות לאחר הלידה היא רשלנות המתרחשת לאחר סיום הלידה ואף אם הסתיימה ללא כל סיבוכים. הרשלנות יכולה לנבוע מסיבות שונות ובניהן בדיקה לוקה בחסר של היולדת, התעלמות מממצאי הבדיקות שנערכו או קבלת החלטות שגויות של הרופא המטפל.


מדריך קידום אתרים

חדשות קידום אתרים

 • עדכון פנדה 3.3

  3.03.12

  גוגל הודיעה היום על עדכון נוסף של פנדה, ובספירה הלא רשמית הוא נחשב לעדכון מספר 3.3. העדכון כעצמו לא משמעותי במיוחד ומעדכן את בסיס הנתונים של פנדה, בדיוק כמו העדכון הקודם – 3.2, אבל דווקא אחת ההכרזות המשניות של החברה היא זו שעלולה לעורר סערה.

 • עמודים מקושרים בין פייסבוק לבינג (Search Engine Land)

  24.2.12

  נראה שמיקרוסופט לא נשארת חייבת ומהדקת את שיתוף הפעולה עם פייסבוק, ממש כמו שגוגל החלה למזג את גוגל פלוס עם מנוע החיפוש שלה. מעתה, כל משתמש בפייסבוק יוכל לקשר לפרופיל שלו דפים מרחבי הרשת אשר יופיעו מתחת לפרופיל הפייסבוק שלו בתוצאות החיפוש של בינג, מעין Sitelinks פרטיים לכל משתמש בפייסבוק.