• כתיבת תוכן לאתר, חשיבותו של תוכן מקורי באתר - Content is King

  SEO972 קידום אתרים כניסתו של Google לתמונה ותחילת עידן מנועי החיפוש אילץ שינוי באופי בניית האתרים. אם פעם ניתן היה לבנות אתרים שהכילו בעיקר תמונות, אנימציות, פלאש וסקריפטים, עידן מנועי החיפוש כפה שינוי ומעבר למבנה המבוסס של טקסט הקריא למנועי החיפוש. יתר על כן, הטקסט הינו מרכיב קריטי בקידום אתרים במנועי החיפוש. לכן כיום נדרש להשקיע לא רק במבנה הטכני והמראה של האתר, אלא גם בשילוב טקסט מקורי וברמה גבוהה שיעלה את הדירוג של האתר בתוצאות החיפוש.

  לכן כבר בשלב בניית האתר, בטרם פנייה לקידום אתרים מקצועי, נדרש להשקיע בכתיבת התוכן עבור האתר. התוכן הוא הבסיס של האתר והוא קריטי לדרך שבה מנועי חיפוש מדרגים את האתר בתוצאותיהם. לדוגמא, יותר מ-15% מהקריטריונים לדירוג האתר בהם משתמש Google הינם מבוססי תוכן.

  העתקת תוכן – מרגע שהתוכן הפך למרכיב מרכזי בבניית אתרים ובדירוגם באתרי החיפוש, התפתחה תופעה של העתקת תוכן. למרות ניסיונות שונים להגנה על תכני האתרים, הגבולות המשפטיים עדיין מעורפלים בנושא זה.

  עם זאת ייתכן כי מנוע החיפוש של גוגל כבר מצא פיתרון לבעיה. סריקת הרשת מתבצעת ע"י העכביש (שנקרא גם רובוט) האוטומאטי של גוגל, שיוצר מאגר מידע עצום המכיל עבור כל פרט תוכן ברשת את תאריך פרסומו ומקורו. בהמשך, כאשר העכביש סורק תוכן חדש, הוא יכול להשוותו למידע השמור במאגר שלו ולראות האם יש חפיפות. במידה וקיימת חפיפה בין תכנים ניתן להשוות את המקור שלהם והתאריך בו פורסמו, ואם ישנו תוכן באתר אחד הזהה לתוכן באתר שני אך פורסם אחריו, הוא מסוג כ"מועתק".

  אם השקעתם זמן רב בכתיבת תוכן מקורי ומעניין לאתר שלכם, ניתן לבדוק האם אתרים אחרים העתיקו אותו. זאת על מנת לא להגיע למצב שאתר אחר העתיק את התוכן שלכם, ואף האתר נסרק לפני שאתרכם נסרק וכעת התוכן המקורי באתר שלכם מסווג כ"מועתק" ואיבד את כל ערכו בקידום האתר. ישנם אתרים ברשת שמציעים לסרוק עבורכם את הרשת ולבדוק האם התוכן שלכם קיים באתרים אחרים ומתי הוא נכתב. אך לצערנו גם אתרים אלו לא יכולים לבדוק בוודאות איזה מהתכנים נכתב קודם.

  חשוב לזכור שגם אם כתיבת תוכן מקורי ואיכותי מצריכה עבודה קשה, העתקת תוכן לא בהכרח תשיג את המטרה שלכם לקידום האתר. במידה והתוכן המועתק סווג כ"מועתק" ע"י מנוע החיפוש, העמוד באתר המכיל תוכן זה יישלח לסוף רשימת התוצאות ולא יסייע בשום דרך לשיפור הדירוג של האתר. לכן ריכוז חומר מועתק באתר אולי ייצור תחושה של מילוי, אך קידום האתר בתוצאות החיפוש יושג רק באמצעות תוכן רלוונטי ומקורי.
  לחברת SEO972 ניסיון מוכח בתחום, תן למקצוענים לעשות את העבודה עבורך וצור איתנו קשר עוד היום לקבל הצעת מחיר בחינם לקידום האתר שלך!

  Tags: כתיבת תוכן, תוכן מקורי, כתיבת תוכן איכותי