• פרסום חינם באינטרנט, שיטות קידום אתרים בחינם

  SEO972 קידום אתרים כל עסק נבדל מחברו, גם בצרכי הפרסום שלו. ישנם עסקים להם נדרש מסע פרסום גדול הדורש מימון נרחב – כמו פרסום בתשלום במנועי חיפוש או הרשמה לאינדקסים. וישנם עסקים שהצורך שלהם שונה. לא בהכרח מה שהכי יקר זה מה שהכי טוב לעסק שלכם, וניתן להשיג תשואה על השקעה גדולה בדרכים אחרות.

  ניצול נכון של המשאבים שהאינטרנט מציע בחינם ויצירתיות יכולים לחשוף את האתר בפני קהל יעד רחב ואיכותי. להלן מספר אפשרויות לפרסום בחינם באינטרנט:
  • פרסום מאמרים – אמנם לא תידרשו להשקיע כסף, אך כן תידרשו להשקיע זמן על מנת לפרסם את האתר בשיטה זו. עיקר הרעיון הוא כתיבת תוכן מקורי, מקצועי ומעניין הרלוונטי לתחום העיסוק של האתר שלכם, שיהיה לו ערך מוסף לגולשים. שיטה זו מאפשרת לכם לבנות בעיני לקוחות פוטנציאליים מוניטין חזק של מקצועיות והתמחות בנושא, אתם ממתגים את עצמכם ואת האתר שלכם כמקור ידע איכותי. פרסום התכנים באתרים המיועדים לכך וקבלת קרדיט יגדילו את החשיפה את הגולשים לחומר שלכם, יגבירו את תנועת הגולשים לאתר ויגדילו את קהל הלקוחות שלכם. כדאי לבחור אתרים גדולים וידועים לטובת הנושא על מנת להגדיל עוד יותר את החשיפה לתכנים שלכם.
  • רישום לאינדקסים – קיימים ברשת מספר רב של אתרים שהמטרה שלהם היא להוות "אינדקס" לאתרים אחרים. ישנם אינדקסים כלליים המחולקים לתחומים וישנם אינדקסים המיועדים לעולמות תוכן ספציפיים. אינדקסים הם מאוד פופולאריים וגולשים רבים עושים בהם שימוש. ניתן להירשם באופן חופשי וחינמי למספר רחב מאוד של אינדקסים פופולאריים. כדאי להשקיע מחשבה בעת הרישום על מנת להציג את האתר שלכם בצורה הברורה והמושכת ביותר, לתאר בבהירות את התחום בו אתם עוסקים, ולזרוק איזו מילה או שתיים על היתרונות שאתם מציעים על פני המתחרים שלכם.
  • ניהול בלוג – ישנו מספר רב של פלטפורמות המאפשרות לפתוח בלוג בקלות ומהירות. גם שיטה זו יכולה לתרום לשיווק האתר שלכם לקהל הגולשים. הסיבה היא פשוטה מאוד – לא כל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם מכירים את העסק שלכם ספציפית. לעומת זאת, בעת חיפוש ברשת הם מחפשים אחר תכנים מסוימים הרלוונטיים לעסק שלכם. השקעה בניהול בלוג איכותי עם תכנים רלוונטיים ומעניינים המתעדכן לעתים קרובות עשויה להביא אותו להופיע במיקום גבוה בתוצאות החיפוש של הגולשים ולמשוך אותם לעסק שלכם. יתר על כן, בלוג מוצלח במיוחד יכול לייצר מודעות רחבה אליכם ברשת ולהגביר את פרסום העסק שלכם, ובדומה לפרסום המאמרים ליצור מוניטין חיובי בעיני הגולשים. אין לשכוח לכלול בבלוג תיאור ברור של העסק, המוצרים והשירותים שאתם מציעים ופרטי יצירת קשר.
  • שיווק בפורומים וטוקבקים – תגובות בפורומים וכתיבת טוקבקים, כידוע, מאפשרים לפרסם תכנים באופן חופשי ולא עולים כסף. עם זאת, תגובות בפורומים וכתיבת טוקבקים באתרים פופולאריים זוכים לחשיפה רבה מאוד. לכן זהו כלי חזק מאוד לשיווק העסק שלכם. המטרה היא ליצור דיון רחב בזמן את סביב המוצר או השירות שאתם מציעים במקומות רבים ככל האפשר ובכך לייצר מודעות לעסק שלכם.
  • שיווק ברשתות חברתיות – אנו חיים בעידן הזהב של הרשתות החברתיות. לא מאמינים? רק תשאלו את מי שאתם מכירים לכמה מהם יש פייסבוק. נגלה לכם שהתשובה היא כמעט לכולם. פייסבוק מאפשרת ליצור פרופיל לעסק שלכם או לפרסם את העסק בפרופיל האישי שלכם, ובכך להשיג חשיפה למספר עצום של גולשים. אמנם אתם מסתכנים בסימונכם כ-ספאם ע"י החברים שלכם, אך שיווק נכון יניב פירות ארוכי טווח לעסק שלכם. כמו בכל שיטה אחרת, יש להשקיע זמן ויצירתיות בבניית פרופיל מעניין ואטרקטיבי, ולתחזק אותו לאורך זמן ע"י העלאת תכנים, תגובות ועוד.
  • YouTube – זוהי פלטפורמה נוספת בה ניתן להפיץ תכנים בקלות ובחינם. התכנים המועלים ליוטיוב הינם סרטונים, וכמו בכל תוכן אחר נדרש שיהיו מקוריים, מעניינים, רלוונטיים, אסתטיים, מסקרנים ומושכים בעיני הלקוחות שלכם. לאחרונה זוהתה מגמה לפיה גוגל מעניקה עדיפות לתוצאות מיוטיוב בחיפוש שלה, ולכן יצירת סרטון מעניין תחת כותרת עם מילות המפתח הנכונות יכול להוביל לדירוג גבוה בתוצאות החיפוש וחשיפה רחבה לגולשים.
  לסיכום, כסף הוא לא כל הסיפור בפרסום באינטרנט. ראינו כי קיימות מספר שיטות לפרסום חינמי ואפקטיבי של העסק שלכם. כל מה שנדרש מצדכם זו השקעה של זמן ויצירתיות, והגולשים יבואו אליכם.

  לחברת SEO972 ניסיון מוכח בתחום, תן למקצוענים לעשות את העבודה עבורך וצור איתנו קשר עוד היום לקבל הצעת מחיר בחינם לקידום האתר שלך!
  Tags: פרסום חינם באינטרנט, פרסום אתר חינם, פרסום עסקים חינם