• קידום אתרים שמשיג לכם את מטרותיכם

  חברת קידום אתרים ישנן שיטות קידום אתרים שעובדות, וישנן שיטות שלא עובדות. על-מנת להשיג את המטרה שלכם ולהעלות את מספר הגולשים באתר העסק שלכם, יש לבחור בחברת קידום אתרים שיודעת מה היא עושה. בחירה נבונה של חברה כזו, מתחילה בלדעת מה חברות קידום אתרים עושות בעצם.

  הגדרה כללית של קידום אתרים היא כלדקלמן: פעולה שנועדה לעצב ולשווק אתר, כך שיהיה מדורג במקום גבוה בתוצאות מנועי החיפוש.

  ניתן לקדם אתרים במגוון דרכים.

  אחד מהדברים החשובים ביותר הוא לוודא שכל עמוד באתר האינטרנט מכיל מילות מפתח ספציפיות. בדרך-כלל עושים זאת על-ידי השתלת תכנים כגון מאמרים, בלוגים או מידע אשר מכיל את מילות המפתח הללו בעמודי האתר. באופן כללי מומלץ לבחור במילת מפתח אחת ומילות נרדפות שלה פר עמוד.

  כל מילות המפתח בעמודי האתר הן מילות המפתח הבסיסיות, אשר מהן רצוי לפתח מילות מפתח משניות. לדוגמא, בעלים של אתר מסוים יכול להחליט שהמילה "תקציב" תהיה מילת המפתח של העמוד, ומשם להסיק מילות מפתח אשר קשורות אליה, כגון "תקציב אישי", "תכנון תקציב", "ניהול תקציב" וכן הלאה.

  גם ממילות המפתח המשניות אפשר להמשיך ולבנות מילות מפתח נוספות, או מעין משפטי מפתח, אשר יופיעו בחיפוש. בדוגמא הנ"ל, אפשר להרכיב את מילות החיפוש בצורה כזו: "ניהול תקציב אישי".

  ככל שמילות המפתח יהיו ספציפיות יותר, כך תהיה לכם פחות תחרות בראש עמוד תוצאות החיפוש. לכן, כדאי להקדיש זמן ומחשבה על-מנת למצוא מילות מפתח שימשכו את תשומת לב הגולשים לאתר שלכם ובצורה זו יגדילו את מספר הכניסות אליו. מצד שני, כדאי גם לא להגביל את מילות המפתח יתר על המידה, שכן פעולה זו עלולה למנוע מהאתר שלכם להופיע בתוצאות הראשונות במנועי החיפוש ובכך למנוע כניסתם של גולשים לאתר.

  הבט נוסף וחשוב לקידום אתרים הוא בניית קישורים (לינקים). ההגדרה של בניית קישורים היא הפעולה שנועדה להשיג קישורים חיצוניים מאתרים אחרים לאתר שלכם. ישנן דרכים רבות לבנות קישורים. אחת מהן היא לקחת חלק בקבוצות חילופי קישורים, בהן אתה מציע את הקישור לאתר שלך בתמורה לקישור לאתר אחר.

  הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על-ידי חילוף קישורים עם אתרים אשר מציעים דברים דומים למה שאתם מציעים באתר שלכם. חילוף קישורים הדדי נתפס על-ידי רבים כדרך נהדרת לפרסום בחינם וניתן לעשותו באופן ידני או אוטומטי. עם זאת, מומלץ לעשות זאת באופן ידני, משום שכך תוכלו לבחור בעצמכם את האתרים איתם אתם רוצים להחליף קישורים ולא תופתעו לגלות את הקישור שלכם באתר שאותו אינכם מעריכים.

  תמיד תנסו לספק למבקרים שלכם באתר שירות מעולה, וכך תוכלו אולי להשיג קישורים באתרי סמכות. ישנן גם דרכים אחרות להפוך את האתר שלכם ליותר פופולרי. לדוגמא, אתם יכולים להצטרף לאתרי בלוגים חינמים, כמו לדוגמא, Blogger.com. כאשר אתם יוצרים את הבלוג שלכם, אתם יכולים להוסיף לינקים לאתר שלכם, ועל-ידי כך להגדיל את מספר הגולשים שיבקרו באתר.

  אתם יכולים גם לגרום לאתר שלכם להיות יותר מוכר על-ידי רישום שלו (בחינם ובתשלום) במנועי חיפוש ובעלוני חדשות ומידע. אפשר גם לשווק את האתר על-ידי הפצה של סרטונים, קטעי שמע ווידאו ופרסומים אחרים שלו ברחבי הרשת, שיגדילו את מספר המבקרים באתר. ישנן גם שיטות שלא פועלות בזירת האתר עצמו (offsite) כדי לקדם את האתר, לדוגמא, טכניקת בניית קישורים. טכניקות onsite יכללו עיצוב של האתר (סיפוק מידע רלוונטי ומילות מפתח מרכזיות בכותרות ובמקומות חשובים באתר) בצורה נוחה ונגישה. תהפכו את האתר שלכם לחשוב, משמעותי ויקר ערך עבור המבקרים שלכם וגולשים אחרים, ותמיד תחשבו על התוצאות המתקבלות במנועי החיפוש. כמו כן, נסו להפיץ קישורים לאתר באתרי סמכות ובאתרים רלוונטיים אחרים.